Bodrum Express Lines Blog

Hayalinizdeki Yunan Adaları tatili bir "tık" uzağınızda

Hayalinizdeki Yunan Adaları tatili bir "tık" uzağınızda

Ekleyen


Her zaman hayalini kurduğunuz ancak bugüne dek gerçekleştiremediğiniz Yunan Adaları tatilini 2015 yazında gerçeğe dönüştürmek mümkün.Firmamızın Bodrum kalkışlı feribot seferleriyle Kos,Rodos ve Kalymnos'u keşfetmek için www.bodrumexpresslines.com adresimizden yolculuğunuzu planlamanız ve biletinizi almanız yeterli.


Denizde 30 Yıllık Tecrübe

Denizde 30 Yıllık Tecrübe

Ekleyen


1985 yılından bu yana Yunan Adaları'na ve çeşitli sahil kasabalarımıza taşımacılık hizmeti veren Bodrum Express Lines,2015 yaz sezonuna farklı bir heyecanla giriyor.Bodrum-Kos hattı başta olmak üzere Bodrum-Rodos,Bodrum-Kalymnos hatlarında yolcu ve araç taşımacılığı hizmeti veren Bodrum Express Lines,2015 yılında Ege Denizi'nde 30.yılını kutlamanın mutluluğunu yaşıyor.Sezonda 100 bini aşkın yerli ve yabancı yolcu taşıyan şirketimiz,yeni sezonda 30 yılın tecübes


İstanköy (Kos)

İstanköy (Kos)

Ekleyen


Bodrum Yarımadası'nın karşısında, Anadolu'dan 8 mil uzakta yer alan bir Ege adasıdır. Yunanistan'in 12 Adalar Vilayeti'ne bağlıdır. 2005 rakamlarına göre nüfusu 30.500'dür. Adada turizm oldukça gelişmiştir. Antik kalıntılar bulunmaktadır. İstanköy şehrinde yer alan ve hekim Hipokrat ile ilişkilendirilen bir ağaç (Hipokrat Ağacı) meşhurdur. Adada yaşayan halkın bir bölümü Yun


Bodrum Halikarnas Mozolesi

Bodrum Halikarnas Mozolesi

Ekleyen


Halikarnas Mozolesi (ya da Mausoleion), Kral Mausolos adına karısı ve kız kardeşi Artemisia(en) tarafından Halikarnassos'da yaptırılmış, Dünyanın yedi harikasından biri sayılan, kolonlarıyla Yunan mimarisini, piramit şeklindeki çatısıyla da Mısır mimarisini birleştiren, oldukça büyük boyutlardaki mezar. Bu öneminden dolayı kendinden sonra gelen, aynı stildeki tüm yapılara mozole denmiştir.

Mozole alanı bugün açı


Bodrum Antik Tiyatro

Bodrum Antik Tiyatro

Ekleyen


Helen döneminden günümüze gelen önemli kalıntılardan biridir. Kapasitesi 13.000 kişiliktir. 3 ana bölümden oluşmaktadır. Bunlar Sahne, Orkestra ve Oturma yeridir. Bina uzun dikdörtgen bir yapıdır. Her iki uçta oyuncuların gireceği birer kapı bulunmaktadır. Bunlardan başka 3 ana giriş kapısı bulunmaktadır.1973 yılında yapılan kazılardan sonra açık hava müzesi olarak düzenlenmiştir.
Ay giriyor sahneye ve günümü


Marmaris

Marmaris

Ekleyen


Muğla’nın cennetlerinden olan Marmaris her yıl onbinlerce yerli ve yabancı turisti misafir ediyor. Bir defa gelenin bir daha ayrılmak istemediği cennette tatil yapacaksınız bu tanıtım yazısını okumanızı tavsiye ediyoruz. Doğal limanı, palmiye ağaçları ile süslenmiş kıyı şeridi ve mimarisi ile mükemmel bir tatil beldesidir. Marmaris’te yer alan koyları gezmek için bile uzun bir zaman dilimi gerekiyor. Birbirinden güzel koyları dilerseniz tekne turları a


Gümüşlük, Bodrum

Gümüşlük, Bodrum

Ekleyen


Gümüşlük, Ege Bölgesi'nde Muğla ilinin Bodrum ilçesinin bir mahallesidir.

Son derece temiz denizi, doğal güzellikleriyle el değmemiş ormanların uzandığı bir kıyıda konumlanmış yerleşim merkezidir.

Balık restaurantlarıyla yerli yabancı turistlerin uğrak mekanıdır.

Myndos, Bodrum yarımadasının batı ucunda, bugünkü Gümüşlük beldesinin yanındaki Bozdağın üzerinde kurulmuştur. Myndos sözcüğ&uu


Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi

Ekleyen


Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi Türkiye’nin tek, Dünyanın önemli Sualtı Arkeoloji Müzelerinden biridir.Müzedeki en büyük eser topluluğu amphoralardır. Dünyanın en büyük Doğu Akdeniz amphora koleksiyonu Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi’nde bulunmaktadır. Sergileme, aşağı avluda bir sundurma altında gerçekleştirilmiştir. Amphora, Yunanca amphi (iki taraflı) ve phoros (taşınabilir) sözcüklerinden oluşmaktadır.


Bodrum

Bodrum

Ekleyen


Yarımada şeklindeki Bodrum; Bitez, Gümbet, Torba, Yalıkavak, Yalıçiflik, Turgutreis ve Akyarlar gibi birçok turistik beldeden oluşmaktadır.


Turgutreis

Turgutreis

Ekleyen


Turgutreis, Bodrum yarımadasının batı sahilinde yer almakta ve